Leasing v Česku kvete | Euro Hypotéka - nejpohodlnější hypotéka pro vás
Leasing v Česku kvete

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace poskytly klientům v  prvním pololetí prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 63,68 miliardy  korun, což je o 5,4 procenta více než ve stejném období loni. O tři procenta  stouplo rovněž financování podnikatelských investic úvěry a leasingem, spotřebitelské  úvěry a leasing stagnovaly, naopak o 17 procent vzrostlo financování factoringem.

Obrat k růstu signalizovalo už letošní první čtvrtletí, kdy jsme vykázali velmi  mírné celkové meziroční zlepšení. V prvním kvartále ale současně o osm procent  kleslo financování podnikatelských investic, které nejlépe dokumentují stav  tuzemských firem. V pololetí se to změnilo, i přes pokračující recesi vykázalo  nárůst o 3,5 procenta. Jedná se přitom o velmi příznivou informaci z pohledu celého národního hospodářství.  Zdá se, že podnikatelům se vrací chuť investovat, zřejmě i pod vlivem deklarovaného zmírnění fiskálně restriktivní politiky státu. Z celkových 63,7 miliardy korun bylo 46,55 miliardy určeno na financování  firemních investic a provozu a 17,13 miliardy na financování zboží a služeb pro  domácnosti. ČLFA sdružuje 50 firem.

I v prvních šesti měsících roku pokračoval pokles leasingových obchodů v rámci financování podnikatelských  investic. Tento jev je prý způsoben především daňovým znevýhodněním finančního leasingu v ČR. Meziroční pokles leasingových obchodů v podnikatelské sféře o šest procent  kompenzoval dvouprocentní růst objemů podnikatelských úvěrů. První pololetí  letošního roku potvrdilo zájem podnikatelských subjektů o operativní leasing. Jeho podíl na celkovém leasingovém trhu  dosáhl 43 procent.

autor. 1. EUROHYPOTÉKA s.r.o.

 

Vyskočilova 1326/5, 140 00 Praha 4
776 187 260, 774 187 250

Nejpohodlnější hypotéka pro Vás

Nabídneme Vám
Hypotéku bez příjmu.
Hypotéku do 120% odhadu.
Hypotéku při zápisu v registru.
Servis zdarma!

Garance úroků:
1 rok fixace za 2,5%
5 let fixace za 2,79%